edremit arşivleri | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Etiket: edremit

Akçay

saate baktığımda zaman baya geç olmuştu. aslında camdan dışarıya bakarak bile havanın kararmasından bunu anlayabilirdim. yanlarına giderek daha maçınız bitmedi mi diye sordum. son 2 dakika cevabını alır almaz masama giderek defterleri ve notları toplamaya başladım. kantin kapanmak üzereydi ve bizden başka pek öğrenci kalmamıştı. görevliler masaları ve ortalığı toplamışlar bizim çıkmamızı bekliyorlardı az sonra arkadaşlar geldi ve ağır ağır inmeye başladık merdivenlerden. nasıl koydum sana peste dedi arkadaşım bir diğerine. benim kolun tuşları tam basmıyordu diye cevap verirken arkadaş onu bunu bırakında nasıl gideceğiz akçaya diyerek ortaya büyük bir soru cümlesi bırakmıştım. burada ki soru cümlesinin büyüklüğü akçaya giden yolu bilmeyişimizden değil o yolu nasıl kat edeceğimizi bilmeyişimizden geliyordu. cebimizde fazla yol parası kalmamıştı. toplam 3 kişiden sadece 2 kişilik yol parası çıkıyordu, paranın diğer kısmı da playstation da eritilmişti. bu sefer pes bize fena koymuştu. sorun değil artık otostopla edremit gideriz, oradan dolmuşla akçay’ımıza geçeriz dedim.

otostopta artık bir marka olmuştum. gözlerimin çekikliğinden gelen bir özellik olsa gerek elimi kaldırdığım araba duruyordu ve ben bu özellik sayesinde araba seçiyordum. ama o akşam geç olduğu için araba seçecek lüksümüz yoktu. çok değil bir 5 dakika sonra araba durdu ve içine doluştuk. sağlı sollu uzanan uçsuz bucaksız zeytin ağaçları arasında ilerlerken;

Yorum Bırak

Otostop Anıları

yıl 2 yıl öncesiydi. üniversite bitmiş staj dosyasını teslim ettikten sonra izmire geri dönecektik. içimde de ukte kalmıştı okul bitmeden bir kere otostopla gidecektim. arkadaşa sordum çekelim mi diye oda tmm dedi ve maceramız başladı. ikimizin de sırtında çanta havran-edremit sapağına geldik. ordan başladık elleri kaldırmaya.

saat akşam üstü 5.00 civarıydı. ilk başta artistlik yapıp kamyonlara, tırlara ve dandik arabalara çekmiyorduk. burada baya oyanlanmıştık. yaklaşık 1 saat sonra bir araba durdu. biz hemen arabaya bindik. arka koltukta dini takvimler vardı ve dayının suratında mülayim dinci bir ifade vardı. nerden bilebilirdik ki dayının mülayim sıfatının altında bir pshyco yattığını. koltuğun yanından bir sopa çıkardı ucundaki kanları gösterdi ve az önce bir adamı dövdüm bu sopayla dedi. hız rekorlarını kırarak ilerliyorduk. virajda sollamalar, karşı şeritten gelen kamyonlarla kafa kafaya denk gelmeler, yavaş gittiği için sollanılan bir tırın ardından camdan elin çıkarılarak orta parmak hareketi yapmalar derken biz polisin yanında indik. ordan hemen otostopa devam ettik ve çok geçmeden bir araba daha durdu. benim hiç sevmediğim tanışma faslı soruları ardı ardına geliyordu. arkadaşım dayı sen ne iş yapıyosun sorusunu sordu. karşı tarafın 15 saniye süren sessizliğinden sonra boşverin benim işimi ya cevabı geldi. zaten ben de merak etmiyordum. merak ettiğim tek soru vardı eve ne zaman varacağımızdı.

Yorum Bırak