uzak mesafe ilişkisi arşivleri | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi İçeriğe geç →

Etiket: uzak mesafe ilişkisi

Uzak mesafe ilişkisi

telefonu kapattıktan sonra içime büyük bir sıkıntı çökmüştü. teklif reddedemiyeceğim güzellikteydi. hem kredinin geri ödemesi için para lazımdı, hem de koskoca yazı ağustos böceği misali yayarak geçiremezdim. biliyordum uzak mesafe ilişkisi hiç mi hiç kolay değildi ve bu kararımı ona söyleyeceğim zaman vereceği tepkiyi kestirebiliyordum. ama gel gör ki ”bu şehirden gidicek olmamın” itirafını kendi iç benliğime bile daha edememişken ona karşı kelimeleri dillendiremiyordum.

Yorum Bırak

Eski sevgiliye mektup

sevgili eski sevgili;

bak mektubuma ne güzel esprili bir başlangıç yaptım. ama gel gör ki fazla efor sarf etmeden sadece parmaklarımın klavyeye dokunmasıyla ortaya çıkan bu espriler maalesef ruhuma ve bedenime manik depresif olaylar olarak geri dönüyor. bilmiyorum belki az sonra kuracağım cümleye çok kızacaksın, sinirleneceksin belki, belki diyeceksin ki finallerim öncesinde seninle uğraşamam veyahut -hala daha varsa- erkek arkadaşın kızacak bana. böyle yapmamalıydı yakışmaz erkek adama diyecek…ama tüm bunları göze alarak diyorum ki ben hala seni seviyorum ve sana aşığım be eskimeyen eski sevgilim. aslında nedir olay biliyor musun? senin sözlüğü takip ettiğini biliyorum ama denk gelecekte sen ”aa dur bir bakayım millet eski sevgiliye mektuplar başlığı altına ne entryler girmiş” diyeceksin ve benim sana yazdığım bu entryi okuyacaksın, düşük ihtimal. hem nickimi bile bilmiyorsun. ama belki biliyorsundur ondan emin değilim. belki sende beni hala seviyorsundur ve bir yerden denk gelerek nickimi öğrenmişsindir ve her gün hayvan aradan yazarın son entrylerini aratıyorsundur. bilemem. bildiğim bir nokta var ki ve bundan o kadar eminim ki sana son kez sarıldığım o gün göz pınarlarımdan ağır ağır süzülen o gözyaşı damlalarım ne kadar gerçek ve içtense bugün hala şu saniyede bile sana olan aşkım aynı derecede gerçek ve içten.

Yorum Bırak

Eski sevgili

aradan 5 sene geçmiş olmasına rağmen ona hala platonik aşık olmak. sevgiliden ayrılmadan önce son kez ona sarıldığınızda göz bebeklerinizden hoyratça kopup gelen göz yaşı damlasına engel olamazsınız. yanağınızdan yavaş yavaş süzülerek inen damlanın her bir milimi belkide aradan geçecek 5 seneyi ve acıyı temsil ediyordur. her bir milim bir sene, geçen o her bir senede de daha fazla milimetre. göz yaşı damlanız dudak hizasına geldiğinde eliyle göz yaşınızı siler ve tamam artık ağlamamalısın diyerek sizi teselli etmeye çalışır. ayrılık vakti gelip çatmıştır. sevginizi bir sandığa koyarak bir daha hiç açılmama umuduyla kalbininiz en derinliklerine gömersiniz. üniversite okumak için ayrı şehirlere gitmek lazımdır. onun üniversite için istanbula sizinde balıkesire gitmeniz gerekmektedir. bundan sonra sizin için zorlu bir süreç başlar. araya kilometler girince sevginin de desibeli düşermiş derler değil mi? peki düştü mü? hayır.

Yorum Bırak