Geleceğe Gidiş!

Yeni Teknolojik ürünler

-Hani monopoly oyununda para yerine geçen sanal kartlar vardır ya. Artık gelecek yıllarda da insanların cebinde nakit kağıt para yerine tüm işlemler bu tarz kartlardan halledilecek. Misal çoğu iş yeri ve şirket aylık yemek ücreti vermek yerine restaurant ticket’ı veriyor çalışanlarına. İçinde belli bir miktar yüklü oluyor ve yemek ihtiyacı para yerine bu kartta bulunan sanal parayla hallediliyor. Diğer taraftan kredi kartlarının hayatımızda ki yeri ve önemi %100 artacak. Artık alışverişlerde, bakkallarda, araba alırken, tv alırken ve hatta kola bile alırken para yerine kredi kartı tarzında kartların içinde sanal paralar işimizi görecek. Yani piyasada artık akan bir para miktarı olmayacak.

-Müzik dinleme alışkanlıkları çok değişti. Artık 90’larda ki gibi kimse odasına kapanıp müziğin sesini son ses açarak sevdiği şarkıları dinlemiyor. Onun yerine kulaklıklar var. Odanızda ses sistemine binlerce tl harcayarak ulaşacağınız sesi kaliteli bir kulaklıkla daha az para harcayarak elde edebileceksiniz.

-LCD, plazma, Led tv, Blu-ray, HD ve tabi ki tree d yani 3D. Büyük teknoloji. Geçen gün oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçını digitürk 3 boyutlu yayınladı bile. Yeni jenerasyon filmler artık 3d olarak hazırlanıyor. 3d özellikli plazma tvler her evde bulunan tüplü tvlerin yerini alacak ileride.

-Ve tabi ki tivibu ve ip tv muhabbetleri. İnternet üzerindne yayın yapan eğlence ve tv kanalları, programlar, diziler, konserler, maçlar, filmler… Film, müzik, klip, konser, dizi ne isterseniz internetten kiralayabileceksiniz. Artık dizim kaçtı, maç kaçtı, filmi kaçırdım derdi yok. Eve geldiğinizde tıpkı Geleceğe Dönüş filminde Marty Mcfly’ın yaptığı gibi tvnizde menü halinde bulunan kanal listesine girip misal haberler menüsünde spor mu, magazin mi, siyasi mi, ekonomik haber mi istediğiniz haber türünü seçip izleyebileceksiniz. Ayrıca diziler bölümünde komedi, dram, aşk dizileri ve gene fimlerde menülere ayrılacak ve sizde istediğiniz programı istediğiniz saatte istediğiniz kadar izleyebileceksiniz. Gelecek 3d jenerasyonlu tvlerden sonra gelecek jenerasyonda ip tv ve tivibu özellikle tv aldığınızda o markanın size sunduğu kanallardan da faydalanıyor olacaksınız. herhangi bir marka sistem aracılığıyla o tvnin hafızasına bazı filmleri yüklemiş olarak size satacak.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •