Genç Oyuncu Metin2 Oynadığı Sırada Bilgisayarı Başında Ölü Bulundu

Dünya genelinde zaman zaman oyunların talihsiz olaylara karıştığını görmemiz mümkün. Özellikle ülkemizde bu olaylara oldukça sık rastlayabiliyoruz. Özellikle küçük yaştaki çocukların yetişkin bazlı oyunları oynayarak etkilenebiliyor. Tabi burada oyunlardaki yaş sınırına oldukça dikkat edilmesi gerekiyor.

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde yaşayan 13 yaşındaki Hakan isimli oyun sever bir genç evinde ölü olarak bulunmuş. Doktor olmak isteyen Hakan fazla dışarı çıkmayan, arkadaşları ile sürekli bilgisayar başında görüşen ve Metin 2 oynayan birisiydi. Hakan’ın cansız bedeni 25 temmuz günü evinde abisi tarafından bulunmuş. Hastaneye götürüldüğünde ise durum ne yazık ki çoktan geçmiş. Abisi Hakan’ı bulduğunda ise bilgisayarında Metin 2’nin açık olduğunu ifade ediyor.

İşin en ilginç tarafı ise Hakan’ın boğazında 2 tur dolanmış ve düğümlenmiş bir sargı bezi bulunması. Henüz Adli Tıp’tan sonuçlar gelmese de olayı inceleyen savcı durumu şüpheli bulduğundan olayın araştırılmasını istemiş. Ayrıca cinayet büro amirliği, Hakan’ın interaktif oyun içerisinde bir kişiden komut alıp mı kendini öldürdüğü yoksa cinayete mi kurban gittiğini araştırıyor.

Hakan’ın boğazında düğümlenmiş sargı bezi ile bulunması cinayete kurban gittiğini gösterir nitelikte olsa’da ne yazık ki böylesine üzücü bir olay içerisine oyunlar dahil olduğundan, basın bu tür olayları derlemek yerine oyunları suçlamakta. Zira oyunlardaki yaş sınırlarının küçük yaştaki kişilere uygun olmadığını ve burada çocukların ailelerinin devreye girmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

Genç yaşta aramızdan ayrılan Hakan’a Allah’tan rahmet diliyoruz..