İnşaatlarda Doğru İskele Kullanımı

İnşaatların dış cephelerinde işçilerin uzanamayacağı yerlerde çalışırken, iskele kullanmaları zorunludur. Aksi halde inşaat kazaları yaşanması olasılığı çok yükselmektedir. İnşaatları denetleyen iş güvenliği uzmanlarının ilk kontrol ettikleri alanlardan biri de iskele ve doğru kullanımıdır.

Otomatik iskeleler işinizi kolaylaştırır

İnşaat sektöründe yapılan binanın büyüklüğüne göre farklı iskele kullanımları görmek mümkündür. Çok katlı olmayan inşaatlarda genellikle elle ile kurulan çelik bazen de demir iskeleler kullanılmaktadır. Fakat çok katlı konut projelerinde bu tarz iskeleler kurmak mümkün değildir. Binaların dış cephelerinde çalışabilmek için platform iskele kullanmak şarttır. Asansör mantığına göre çalışan bu güvenlikli iskeleler, çalışanların, en yüksek katlarda bile güvenle çalışması için tasarlanmıştır. Ankara iskele kiralama, bu tarz yardımcı ürünleri kiralayarak, inşaat çalışmalarına destek vermektedir.

           Ankara iskele, sektördeki tecrübesi ve kaliteli ekipmanlarıyla, inşaat sektöründe faaliyet gösteren birçok firmaya ihtiyaçları doğrultusunda her türlü iskele kiralama faaliyetlerini yürütmektedir. Talep edildiği taktirde istenilen ölçü ve özellikte iskelelerinizi kurup, işlerinizde daha güvenli ve hızlı çalışmanızı sağlamaktadır. Kurulacak otomatik iskelelerde de gerekli bilgilendirmeyi yaparak kullanımlarda sorun yaşamanızın da önüne geçilmektedir.

İskele Kiralamanın Faydaları

Ülkemiz inşaat sektörü, son yıllarda yükselen bir ivme göstermektedir. Yeni yapılan büyük inşaat projeleri ile ülkemiz çehresi her geçen gün değişmektedir. Büyük projelerde çalışan sayısı artışından dolayı da öncelik tartışmasız iş güvenliğindedir. İşçilerin çalışırken yaralanmalarını, ölümle sonuçlanan kazalardan maksimum derecede korunmaları için doğru teçhizat ve ekipman kullanımı yapılmalıdır. Ayrıca kullanılan bu ekipmanların rutin bakımları da doğru kullanımı kadar önemlidir. Sektörün gelişmesine paralel olarak, inşaat sektörüne bağlı yan sektörlere de ihtiyaç her geçen gün artmaktadır.

           Ankara iskele olarak bu ihtiyacın farkında olup, sektörü yakından takip etmekteyiz. Dış cephelerde kullanılan iskelelerin satın alınması, genellikle inşaat firmalarına bir külfet oluşturmaktadır. Satın alma maliyeti, kullanım, kurulum için ayrıca çalışan istihdam edilmesi, rutin bakımları yapılması, tamiratlar için ayrıca başka firmalarla çalışmak derken oldukça yüksek bir maliyet çıkabilir. Bunun yerine kiralama yöntemini seçmek, bütün bu işlerle uğraşmamak anlamına gelir. Ve satın almaktan çok daha uygun fiyata gelebilmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi için ankaraiskelekiralama.net adresimi ziyaret ediniz.

 

Kaydet