Kredi Kartı Aidatlarını Geri Almaya Çalışırsanız Başınıza Gelecekler

kredi kart aidatlari ucretlerini geri almakŞehir dışında öğrenciyken bir bankadan kart çıkartmıştım. 500TL lik limitli o günden bu güne limiti arttırmadım 🙂 Kullandığımdan da değil lazım olur belki diye taşıyordum. Geçenlerde kredi kartı ekstreme bakayım dedim (ayda 1 ya da 2 kere kullandığım bir kart zaten) ufak bir miktar alım yapmışım marketten 🙂 Bir de hemen alt satırda 20TL kart aidatı yazıyor. Görünce delirdim tabi ki 🙂 Zaten bankalardan nefret eden biriyim.

Hemen araştırayım bu parayı nasıl geri alabilirim diye. Çok çeşitli bilgiler vardı en ünlüsü de bir banka müşterisi bankasına dava açmış ve 10 yıldır kendisinden alınan kart aidatının ücretinin tamamını geri almış. Bunu görünce hemen içinizden umutlanıyorsunuz tabi ki. Biraz daha araştırdım haber sitelerinde onlarca haber yer alıyordu kredi kartı aidatları kaldırıldı vs vs.

Madem kalktı ya da geri alınabiliyor bankalar niye bunu alabiliyor kardeşim? diye de içimden geçirmedim değil.

Bankanın sitesine girdim 5 yıl boyunca benden aldıkları kart aidatlarının dökümünü adresime yollamalarını istedim. Aradan geçti haftalar sesleri çıkmadı 🙂 Bakayım forumlar da durumlar nasıl bu konu hakkında diye. Ünlü bir forumda güncel bir balık vardı. Başladım okumaya. Bu önceki davaları baz alıp kendilerinden kesilen 50TL lik aidatı geri almak için tüketici hakem heyetine başvurmuş bir arkadaş ve lehine sonuçlanmış. Fakat banka karara itiraz etmiş ve olayı mahkemeye taşımış. Bu arkadaş ta foruma danışmış başına böyle bir olay gelen var mı diye. Bankaya bak 50TL nin peşinde :biggrin:

Bir kaç gün sonra mahkemesi olmuş ve çıkan sonuç bankanın lehine! Daha sonra banka avukat paralarının da karşılanmasını istiyor. Ve karara göre arkadaş 50TL sini geri isterken 1550TL sinden oluyor… Söylenecek bir şey bulamıyorum. Kimsenin söyleyecek bir şeyi de yoktur.

Bankalar bildiğiniz yasal tefeci! Mafyadan farkları yok! Süslü püslü kızlara orada bura da şirinlik taslamaları için ders verirler sonra şirinlik maskesiyle halkımıza dayatırlar kredi kartlarını. Maaşlarının 5 mislin de bir limitte verirler. Ödeyip ödememesi umurlarında mı? Değil. Nasıl olsa donuna kadar alabilme hakları var. Bankaların önünde bir engel var mı halkı soyabilmek için? Yok. Hem de hiçbir engel yok.

Her gün bankadan kısa mesaj geliyor. Şubemize gelin ihtiyaç krediniz hazır diye 🙂 Sanki geri ödemesiz, faizsiz veriyorlar 🙂 İnsanımız da muhtaç ne yapsın? 774 TL asgari ücret açlık sınırı 950 TL. Bu durumda paraya ihtiyacı olan çok oluyor sonucunda da herkes borç içerisinde yüzüyor.

Bankaların tümünün kökünün kuruması dileğiyle.

oturanbilge.com