Ülkemizdeki Fahiş Fiyatlardaki İnternet ve Alternatiflerimiz

Bilirsiniz ki ülkemizdeki internet fahiş fiyatlardadır.Ayrıca TTNET in hem kazık hemde dandik bir hizmet sunduğunu zaten biliyorsunuz.Telefon kullanım zorunluluğu kullanmasanız bile 9TL her ay tıkır tıkır ödersiniz birde üzerine internet kullanımı helede kotalı iseniz yandınız. Neyse ki ben TTNET ten kurtulalı 2 sene kadar oluyor.Ne saçma bakır kabloları ne de telefonla uğraşıyorum.

Kullandığım internetin altyapısı TÜRKSAT yani devletin olan KABLOLUTV ile aynı kablodan gelen UYDUNET tir.UYDUNET şuan ülkemizde kötünün iyisi durumdadır.Fiyat bakımından olsun, hız bakımından olsun, intetnetten kopma yada diğer türlü sorunlardan etkilenmemekle beraber telefon alt yapısına da ihtiyaç duymamaktadır.

Son fiyat ve tarifelere buradan bakabilirsiniz: http://www.uydunet.net/tarifeler.html

UYDUNET te 1Mbpst aldıysanız 1 Mbps olarak kullanırsınız. ADSL deki gibi 1024 yerine 760 lara düşmez.Neyse hızınız tam gelir.Ayrıca çift band. özelliği olduğu için upload ile download birbirini etkilememektedir çok fazla.ADSL de download yaparken upload yapmanız imkansız gibi bir şeydir.

UYDUNET in tek eksi yönlerinden biri KABLOLUTV alt yapısına ihtiyaç duymasıdır.Ülkemizde halen bu sistem yaygınlaşamamıştır ne yazık ki. Eğer ki bölgenizde KABLOLUTV var mı yok mu öğrenmek istiyorsanız burdan öğrenebilirsiniz:https://online.turksat.com.tr/?istek=sebeke

NOT:Mevcut olan ADSL modeminiz ile UYDUNET kullanamazsınız.UYDUNET kullanmak için UYDUNET (KABLONET) uyumlu modem almalısınız.

UYDUNET in haricinde önceleri TELLCOM/Superonline un QUİCKNET yani fiber interneti mevcuttur.En fazla 100Mbps kadar hız vermektedir. Fiyatları da gayet uygundur.Her ne kadar tarifelerinde limitsiz yazsalar da adil kullanım şartları olduğundan belli kullandığınız internetin 5 katı kadar kotanız bulunmaktadır.Geçtiğiniz takdirde hızını düşürülmektedir.

http://www.superonline.net/bireysel/ucretlendirme/superfiber-double.aspx

Fiber İnternette ne yazık ki ülkemizin çok az yerinde bulunmaktadır.Zaten çok büyük sitelere götürülmektedir şuanda.Ama TTNET gibi bir kalitesizlikten sizi kurtarmaya yetecektir.

2019 Yılı En İyi İnternet Sağlayıcısı

Yukarıdaki yazım 2010 yılına aitti. 2010 yılı şartlarında en iyi hizmeti sunan şirket Uydunet/Kablonet olmuştu. Ancak 2018 yılı itibaren kendileri ile çalışmayı kestim. Çünkü kota hizmetine girdiler ve yeni bir internet sağlayıcısından hizmet alıyorum. 2018 ve hatta 2019 yılı için en iyi hizmeti veren internet sağlayıcısı konumuza alttaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

2019 yılının en iyi internet sağlayıcısı